Co może objąć nowa edycja programy „Mój Prąd”

A&K Kubica Fotowoltaika

Co może objąć nowa edycja programu "Mój Prąd"

Montaż 1 A&K KUBICA Myślenice Fotowoltaika i Magazyny Energii

Co może objąć nowa edycja programy „Mój Prąd”?

Kiedy będą znane szczegóły dotyczące nowego naboru w programie „Mój Prąd”?
W sieci pojawia coraz więcej doniesień na temat „rzekomego” kolejnego naboru wniosków do programu „Mój Prąd”, niestety ale ciężko doszukiwać się potwierdzonych doniesień zarówno w obszarze daty teoretycznego naboru jak również wysokości dofinansowania i co najważniejsze obszaru jaki ma być dofinansowany. 

Zapewnienia Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Drugi nabór wniosków do programu „Mój Prąd” zakończył się 6 grudnia ubiegłego roku niedługo później Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska zapewniał, że jeszcze do końca grudnia poznamy szczegóły kolejnych nabór lub kontynuacji programu. Wiele firm z branży Fotowoltaiki znalazło się  na zakręcie co uwzględniając niepewność spowodowaną pandemią może skutkować nie tylko zaciskaniem pasa przez wiele firm ale również redukcją zatrudniania oraz zamknięciem niektórych podmiotów. Niestety NFOŚiGW nie przekazał do tej pory żadnych szczegółowych informacji dotyczących kontynuacji programu. Jedyne informacje jakimi możemy się posiłkować to zapewnienia, że pracę nad programem trwają oraz, że rozważane są rozwiązania łączące Instalację Fotowoltaiczną z innymi rozwiązaniami takimi jak magazyny energii.
„Donata Bieniecka-Popardowska, kierownik Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej w NFOŚiGW, informuje, że premiowany będzie zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej z dodatkowym elementem umożliwiającym zwiększenie autokonsumpcji wytworzonej energii elektrycznej oraz poziomu efektywności energetycznej.” (źródło: www.gramwzielone.pl)

Co może objąć nowa edycja programy "Mój Prąd"? - Dotacja na Magazyny energii oraz systemu zarządzania energią

NFOŚiGW informuje, że wraz z MKiŚ analizują obecnie efekty ewentualnego rozszerzenie programu o przydomowe punkty ładowania samochodów zasilanych energią elektryczną, magazyny energii oraz po raz kolejny pojawia się temat inteligentnego zarządzania energią w budynku mieszkalnym.

Kolejnym tematy, który już opisywaliśmy są kwestii związane z magazynowaniem nie tylko energii elektrycznej ale również ciepła w budynkach.

Czy to nie za dużo?
Może się okazać, że przysłowiowo zostanie wylane dziecko z kąpielą internauci zauważają, że program „Mój Prąd” był jednym z najlepszych do tej pory programów mających poprawić ekologię w Naszym Kraju. Obawiamy się, ze rozbudowa programu o kolejne elementy może przysporzyć wielu problemów związanych z biurokracją oraz znacząco ograniczyć wysokość dofinansowania do poszczególnych rozwiązań. 

Czy warto teraz inwestować w instalacje fotowoltaiczne czy lepiej poczekać?

Zdecydowanie warto analizować pojawiające się informację oraz porównywać opinie na temat wykonawców czy konkretnych podzespołów.

Jeżeli brać pod uwagę założenia programu „mój prąd” to bez względu na datę kolejnego naboru wniosków warto zainwestować w Instalacje Fotowoltaiczną właśnie teraz. Branża jest obecnie zmuszona jest do stosowania różnego rodzaju rabatów i upustów by zachęcić potencjalnych inwestorów. Również Nasza firma zamiast inwestować w szeroką reklamę zdecydowała się przyznać rabaty np. w ramach akcji DawcomWDarze.

Jednocześnie w dalszym ciągu można skorzystać z projektu KCDE i ograniczyć cenę instalacji fotowoltaicznej o minimum 3000 zł co przy połączeniu w ulgą termomodernizacyjną może dać kwotę równą dotacji z programu „Mój Prąd”.

Dodatkowo zapewniamy, że jeśli tylko pojawi się kolejny nabór wniosków pomożemy przygotować wnioski dla wszystkich Naszych inwestorów.

Zapraszamy na Nasz fanpage: aikkubica

Oraz na Naszą Stronę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *